PÉNZ-7

Iskolánk az idei tanévben is csatlakozott az országos PÉNZ-7 elnevezést és a diákok pénzügyi tudatosságának fejlesztését központba helyező tematikus héthez. Felső tagozatos osztályainknak erre a hétre egy sajátos tőzsdejátékot szerveztünk, melynek keretein belül pedagógusaink az osztályok mindennapi munkáját értékelték egy előre összeállított jutalom és bírságtábla alapján. Az gyerekek saját kis pénzes dobozukba gyűjtötték a helyi pénzt egészen csütörtökig, melyet a pénteki nagyszabású licitjátékon költhettek el a pedagógusok által felajánlott, értékesebbnél értékesebb tárgyi, illetve programlehetőségekre. A nagyon jó hangulatú és izgalmas liciten minden közösség tudott vásárolni egy-egy tanári felajánlást, de a többség által vágyott „Egy éjszaka az iskolában” programot az idén legtöbb helyi pénzt gyűjtő 7. c osztálynak sikerült megvásárolnia.

A játékot segítő elméleti tudást, az osztályfőnökökön és szaktanárokon kívül a Pénziránytű Alapítvány önkéntes szakemberei biztosították a gyerekek számára pénzügyi előadások megtartásával. Köszönet Bakk-Török Rékának és Bognár Zoltánnak a témahetet megnyitó előadásért, Turos Orsolyának pedig az 5. b, illetve a 8. c osztálynak tartott pénzügyi órákért.