Foucault200 program

2019 Sze 20, szerző:

A Gyömrői Weöres Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola nyár végén csatlakozott a sorozathoz. Léon Foucault 200 éve született, ingájával kimutatta a Föld forgását, giroszkópot készített, fénysebességet mért különböző közegekben. Munkásságának emlékére, Zátonyi Sándor javaslatára országosan tucatnyi iskolában és tudományos központokban rendeztek programokat.
Iskolánkban 7 esszé, 13 poszter, 8 power point prezentáció, egy lapbook és egy videó készült, amiből a felsős diákok megismerhették Foucault érdemeit és eredményeit. Tudásukat a projekt napon egy vetélkedőn tesztelhették, amin 40 diák vett részt. Órákon online vetélkedő is zajlott a Kahoot segítségével. Kivetítőn a Miskolci Egyetem ingáját kísértük figyelemmel élő webkamerán keresztül. 56 kísérleti eszköz készült, legtöbb PET-palackból, de született 11 egyedi megvalósítás is. Az eszközöket az aulában állítottuk ki, ahol diákjaink ki is próbálták őket.