Vezetői találkozó
Találkozó Gyömrőn Vezetői találkozó-Erdély Találkozó Lanciano Vezetői találkozó-Budapest

A projekt hivatalos honlapja Záró beszámoló a tevékenységről

2010- 2012: Comenius pályázat- a három iskola együttműködése napjainkig

Iskolánk pályázatot nyert a Tempus Közalapítvány által meghirdetett Comenius Iskolai Együttműködések - Életen át tartó tanulás (LLP) című programjában.
Az iskola két külföldi ország iskolájával együtt pályázott, még februárban. A programot 2010. augusztus 1-től indul, melynek lényege a pályázatban leírt tervek megvalósítása a külföldi utazások során. A két éves program időszakában diákok utazhatnak külföldre- Olaszországba és Romániába-Erdélybe. 2010 októberében a két ország diákjait fogadhatják viszontlátogatásra. Az első külföldi diákcserére 2011 nyarán, Olaszországban, Lanciano városban kerül sor.
Ekkor meglátogatják Rómát is. Majd 2012. tavaszán Erdélyben kerül sor a diákcserére.
Az általunk tervezett projekt három ország 1-1 általános iskolájának a partnerkapcsolatára épül.

A három intézményben közel ezer 10 -15 év közötti tanulót mozgat meg. A résztvevő intézmények kapcsolata több éves. Találkozásaink alkalmával kiderült, hogy az eltérő adottságok és a földrajzi távolság ellenére, hasonló problémákkal küzdünk. Ezek megoldásában egymás módszereinek, tapasztalatainak a megismerése és integrálása, a “tanítva tanulni” szemlélet elfogadása jelentős segítséget nyújtott a sikeres megoldások megtalálásában, a szervezeti vakság enyhítésében.

A “Kincses –sziget”- elnevezésű projektünk programjain keresztül, segíti a tanulók helyes szabadidő eltöltési szokásainak a kialakítását. A megvalósulás apró lépésein keresztül bemutatjuk diákjainknak a lehetőségek gazdag tárházát, más nemzetek szokásait, hagyományait. A program két éve alatt az iskolát képzeletbeli szigetté varázsoljuk, amely mesés kincsek felkutatóira vár. A ”Kincses –sziget napok”, amelyek szervesen beépülnek az iskolák életébe, bőségesen kínálnak tanulóinknak saját érdeklődésüknek megfelelő hasznos, kreatív, elfoglaltságot. A “kincses ládika”, amely minden év végén felnyílik, bemutatja a szélesebb közösségnek is azokat az értékeket, amelyek a program során keletkeztek és lehetőséget biztosít arra is, hogy megjutalmazzuk az arra érdemeseket.

Bemutatkozás Mi történt eddig...
2010.szept. 24-28. Vezetői találkozó Olaszország: Lanciano, Róma Képek
2010. szept. 30. Comenius faliújság készítése
2010.okt. 22-27. Találkozó Gyömrőn  Program Beszámoló Képek Képek2