Ismét nyertünk!

Új Erasmus+ projektet indítottunk!

A 2017-20-ig terjedő időszakban iskolánk újabb lehetőséget kapott arra, hogy Erasmus+ program keretében nemzetközi kapcsolatokat ápoljon. Címe: COGITO ERGO SUM-Gondolkodom, tehát vagyok.

A Erasmus+ program, amelyet az Európai Unió pénzügyileg is támogat, új lehetőséget nyit tanulóink számára külföldi kapcsolatok alakítására. A projektben résztvevő országok: Lengyelország, Olaszország, Törökország és Magyarország.

Az új utak keresésén túl az Erasmus+ projektünk célja elsősorban a tanulók idegennyelvi képességeinek fejlesztése azáltal, hogy kapcsolatot létesítenek, tartanak fenn, utaznak és vendéget fogadnak európai országokból, fejlesztik angol nyelvtudásukat.

Másik fontos célunk egy pedagógiai értékű kézikönyv összeállítása és tesztelése, amely korszerű módszereket tartalmaz arról, hogy hogyan kezeljék a mai időkben sokszor emlegetett idegengyűlöletet, különbözőséget és intoleranciát a tanulók körében.

Ezen kívül lehetőséget nyújt tanáraink számára, hogy továbbképzéseken, projekttalálkozókon vegyenek részt, és új módszerekkel gyarapodjanak.

Pedagógusaink a korszerű digitális eszközök használatával fejlesztik a tanulók digitális kompetenciáit és nevelik őket azok biztonságos használatára is.

Projektünk remek lehetőség lesz arra, hogy tanulóink jobban megismerhessék azoknak az országoknak, iskoláknak, gyerekeknek az életét, akikkel eddig csak virtuálisan dolgoztak együtt az eTwinning program keretében.