Rendkívüli fizika óra a Budapesti Műszaki Egyetemen

2019 szept 20, szerző:

A Weöresben már az első héten izgalmas programon vehettek részt a tanulók. Szeptember 4-én délután egy közel 40 fős, hetedikesekből és nyolcadikosokból álló csapat indult el a Budapesti Műszaki Egyetemre egy gatyába rázó fizika órára. A Műegyetem Fizika Intézetének nagyelőadója hamar megtelt azokkal az érdeklődőkkel, akik kíváncsiak voltak a Brutális fizika sorozatból jól ismert Härtlein Károly kísérleteire.

Volt ott piros jég, mágneses lebegtetés, örvényáramok, repkedő konfettik, “füstölgő” folyadékok, villámok és persze robbanás is. Bár a vonatot csak futva értük el, megérte részt venni ezen a látványos és információdús délutánon. Az előadás online megtekinthető a http://jedlik.phy.bme.hu/nyito/ oldalon.

Kapcsolódó bejegyzések

Címkék

Oszd meg ezt!