Iskolánk a 2016/2017-es tanévben sikeresen pályázott az Emberi Erőforrások megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által a Nemzeti Tehetség Program végrehajtásának cselekvési programja alapján hirdetett, a matematikai, a természettudományos, a technikai, digitális, valamint a szakmatanuláshoz szükséges kompetenciák erősítése a köznevelési intézményekben támogatására kiírt pályázaton.

A nyertes pályázathoz felépített, az egész tanévet átívelő programban 21 diákunk 2 pedagógus irányítása mellett széleskörű csillagászati és programozási ismereteket sajátított el.

A pályázat keretén belül az említett 21diák részt vett egy 3 napos táborozáson Budapesten.

Szállásunk a Csillebérci Szabadidő Központban volt. A kirándulás során ellátogattunk a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Konkoly Thege Miklós Csillagászati Intézetébe, ahol Kiss László Igazgató Úr fogadott minket. Az óbudai Barátság Szabadidő Park területén található Polaris Csillagvizsgálóban Mizser Attila, a Magyar Csillagászati Egyesület főtitkára tartott egy előadást a csapatnak, majd megfigyeltük a Jupitert távcsövön keresztül.

A csillebérci tábor területén is számos programon vettek részt a diákok. Elkészítettük a Naprendszer kicsinyített változatát, űreszközöket építettünk, logikai feladatokat oldottunk meg, de volt sorverseny és kertmozi is. Belecsöppentünk egy elsősegélynyújtó versenybe, így Győrfi Pállal, az Országos Mentőszolgálat szóvivőjével is összefutottunk.

Reméljük, hogy mindenki szép emlékekkel tért haza!

Éva néni, Kata néni