A tantárgy heti 1 órás, ismeretanyaga alapján felkészít a világszerte elismert ECDL (Európai Számítóhasználói Jogosítvány) vizsgára.

A vizsga moduláris rendszerű, a gyerekek 4 modulvizsgával START, 7 modulvizsgával Teljes (SELECT) bizonyítványt szerezhetnek.

A vizsgák megkezdése előtt regisztráltatni kell a tanulót az országos ECDL központban, ami azt jelenti, hogy a tanuló számára vizsgakártyát kell kiváltani. Ezt természetesen az iskolai vizsgaközpontban is megtehető, nem kell a budapesti központban igényelni.

A vizsgakártya ára:

• Start 4500 Ft. (4 modul)
  • Teljes kártya(7 vizsga) 5500 Ft

A vizsgánként fizetendő vizsgadíj 1800 Ft. (Mindkettő központilag szabott díj)

Mivel iskolánkban vizsgaközpont működik, a tanulónak nem kell utazgatni, délután, megszokott környezetben vizsgázhat. A vizsgakártyát az első vizsga előtt 3 héttel kell kiváltani.

Iskolánkban 3 szinten (a létszámoktól függően több csoportban) készítjük tanulóinkat a vizsgára.

Szintek a 2016-2017-es tanévben:

ECDL 1. kezdő– 6. évfolyam moduljai

• Számítógépes alapismeretek
  • Prezentáció és grafika
  • Online alapismeretek

ECDL 2. középhaladó– 7. évfolyam moduljai

• Szövegszerkesztés
  • Képszerkesztés

ECDL 3. haladó– 8. évfolyam moduljai

• Képszerkesztés
  • Webszerkesztés
  • Táblázatkezelés

A választható tárgyon való részvétel természetesen mindenki számára ingyenes, a jelentkezett tanulóknak kötelező járni, az esetleges hiányzást igazolni kell.

Mivel csak heti 1 órában tudunk készülni, fontos, hogy az órán megszerzett tudásra tudjunk építeni, ezért csak azok a tanulók jelentkezzenek, akik legalább 4-es szintet elértek informatika tantárgyból, és valóban vizsgázni szeretnének.

További információ a vizsgaközpont honlapján: http://mdecdl.n1.hu/  valamint az ECDL magyarországi honlapján: www.ecdl.hu

Érdeklődni lehet a vizsgaközpont vezetőjénél: Tusorné Fekete Éva tanárnőnél.