WRO OPEN Championship robotika világversenyen Bresciaban, 15. helyezést ért el csapatunk. A csapat tagjai: Dávid Dániel, Ecsedi Péter, Szabó Szabolcs, felkészítő tanár Tusorné Fekete Éva. Köszönjük a támogatást a HighTech Suli alapítványának, az iskolai alapítványnak, valamint nem utolsósorban a szülőknek, aki mindenben támogattak bennünket.

Már készülünk a következő versenyekre!

WRO OPEN Championship robotika világversenyen Bresciaban, 15. helyezést ért el csapatunk. A csapat tagjai: Dávid Dániel, Ecsedi Péter, Szabó Szabolcs, felkészítő tanár Tusorné Fekete Éva. Köszönjük a támogatást a HighTech suli alapítványának, az iskolai alapítványnak, valamint nem utolsósorban a szülőknek, aki mindenben támogattak bennünket: Dávid Péter, Dávidné Gonda Rozália, Szabó Ferenc, Szabó Ferencné Doszpot Márta, Ecsedi-Kovács Erika, Ecsedi Zsombor.

Szeptember 28:  WRO hírek: a 2. versenynapon újabb bírói értékelésen estünk át, és rengeteg érdeklődő volt (ezen a napon családok jöttek). Némi átprogramozás után jól működtek a robotok, így jól zártuk a versenyt. Összesítésben 15.helyezést értünk el, de úgy gondoljuk, hogy már az is győzelem, hogy részt vehettünk egy neves világversenyen, és nagyon jól éreztük magunkat!

Szeptember 27:  Ma lezajlott az első versenynap, 2 bíró csapat nézte meg a projektünket és videóra is vették. Közben több száz olasz diák is megérkezett, legalább 10 csapatnak kellett bemutatni a projektet. A fiúk magabiztosan, ügyesen beszéltek angolul, annak ellenére, hogy a robotok nem mindig azt csinálták, amit szerettünk volna, mindig jól sikerült a prezentáció. Szuper volt a nap, de nagyon elfáradtunk. Holnap délelőtt még lesz egy bírói értékelés, drukkolunk, hogy végre jól fussanak a robotok, ne csak a próbafutam alatt, hanem az értékelésnél is.

Szeptember 26:  WRO verseny: mai nap a barátkozásról, a város és a környék megismeréséről szólt. Délelőtt a fiúk kincskereső játék keretében ismerkedhetnek Brescia történelmével koreai, svájci, hongkongi és szerb csapatokkal együtt. A finom olasz ebéd után a Garda-tóhoz kirándultunk. Este egy szuper pizzával pótoltuk a legyalogolt kalóriákat. Nagyon várjuk a holnapi napot, két bírói csapat is megnézi a projektünket.

Szeptember 25:  Megérkeztünk Brescia-ba (0laszország) a robotika versenyre, rengeteg kiváló projektet láttunk.

Szeptember 19:  Készülődünk… Hamarosan indulunk Brescia-ba az Open Championship -WRO Italy 2024 robotika versenyre. SDP csapat tagok: Dávid Dániel, Szabó Szabolcs, Ecsedi Péter 6.d osztályos tanulók