Intézményünk a 2020-2023 közötti időszakban elnyerte az Oktatási Hivatal Bázisintézménye címet.

Az Oktatási Hivatal által kiírt “Oktatási Hivatal Bázisintézménye” felhívásra benyújtott pályázatunk alapján a bíráló bizottság javaslatára iskolánkat az OH már a második alkalommal is érdemesnek ítélte az “Oktatási Hivatal Bázisintézménye” cím viselésére.

Ennek kapcsán:

1. bemutatjuk szakmai innovációinkat;
  2. igény esetén átadjuk jó gyakorlatainkat
  3. helyet és lehetőséget biztosítunk műhelymunkák, bemutató órák, versenyek, továbbképzések számára
  4. bázisintézményi tevékenységünkkel elősegítjük a pedagógiai szakmai közélet fejlődését.

Jó-gyakorlatok
  • „Felelős vagy a tanulásodért!-tanulásmódszertani műhely
  • Tanulási ösvények- cél az önszabályozó tanulás
  • Nem értem, túl sok szó van benne
  • Játék és tanulás LEGO-val a matematika órán
  •  Geomatech élményalapú, interaktív, digitális matematika feladat- és tananyagrendszer használata a matematika órákon
  • ÖKO tevékenység szervezés a tanórán kívüli tevékenységekbe
  •  Érzelmi nevelés énekes-mozgásos játékokkal Kokas-pedagógia segítségével”
  • Hangszerek bemutatása a Big-Banden keresztül”

A jó gyakorlat célja, hogy az érdeklődő pedagógusok olyan korszerű módszertani eszközöket ismerjenek meg, melyeket alkalmazva a saját gyakorlatukban növelhetik a tanulóik motiváltságát, fejleszthetik önismeretüket. Az átadandó módszerek életszerű, gyakorlat és tevékenységközpontú feladatokat, élethelyzeteket tartalmaznak, melyet tapasztalataink szerint a tanulók örömmel végeznek.

Kapcsolattartó: Kajli Edit (kajli.edit@weoresiskola.com