Teljes gőzzel robog a STEAM

A STEAM (Science, Technology, Engineering, Art & Craft, Math) egy pedagógiai módszer, amely a természettudományokat, a műszaki tudományokat, a művészeteket és a matematikát ötvözi, és ezek élményszerű oktatására törekszik.
Iskolánk három nyolcadikos diákja, Kling Fanni, Jódy Julianna és Kiss Emma Sára tavasszal gondolt egy nagyot, és benevezett egy „art and science” típusú versenyre. A Moholy-Nagy Művészeti egyetem szervezésében megrendezésre kerülő „Ugrás a jövőbe! Irány az űr!” kihívás során egy utópisztikus alkotást kellett létrehozni. A lányok 3D tervező segítségével egy olyan társasjátékot készítettek, amely során a játékosok egy távoli bolygón hoznak létre űrkolóniát. Az ország 10 legjobb pályamunkája közé került alkotást az egyetem auditóriumában mutatták be a nagyközönségnek. Ezzel a munkával iskolánkban az évek óta sikeresen futó STEM módszerhez csatlakozott a művészet is.