2024. május 11-én 44 fővel egy nagyon kellemes kirándulásra indultunk. Első állomásunk a székesfehérvári Bory-vár volt.  A várat Bory Jenő szobrászművész és építészmérnök építette, saját tervei és fantáziája alapján 40 nyáron keresztül, emléket emelve a hitvesi szeretetnek és művészi álmainak. A vár rejtett titkait és szépségeit nyomozva, kutatva fedeztük fel érdekes feladatlapok kitöltése közben. Innen utunk Pákozdra vezetett, ahol a központból kiindulva a Velencei-hegység legizgalmasabb látnivalóit, a furcsa alakzatokba kövült, gömbölyded gránittömbökből álló ingóköveket kerestük fel a kellemesen rövid, 7 km-es körtúrán. A természet alkotta csodás kőalakzatok olyanok, mintha szándékosan rendezték volna így őket, pedig emberi kéz nem vett részt a dologban. Kellemesen elfáradva értünk haza, és már várjuk a következő, őszi kirándulásunkat.
 
Márton Nagy Gabriella és Tamás Krisztián – szervezők
 

Eseménynaptár

Csengetési rend