A víz világnapja – Erzsébet

Minden év március 22-én iskolánkban a víz világnapjára koncentrálunk.

A gyerekekben már egészen kicsi kortól tudatosítanunk kell, hogy vigyáznunk kell a Földünkre, ahol élünk, és nem csak ezen a napon, hanem az év minden egyes napján. Védenünk kell az állatokat, gondozni a növényeket, óvni környezetünket, és figyelni vizeink tisztaságára, mert víz nélkül nincs élet a Földön.

Ezt a napot úgy terveztük meg, hogy tanórai témáink és a délutáni foglalkozásaink mind-mind a víz körül forogtak. Nap végére kiállítást készítettünk a munkáinkból, így minden osztály meg tudta nézni ki mivel foglalkozott ezen a napon. Mindegyikben volt egy közös, a víz. A feladatokon, alkotásokon, dalokon, verseken, történeteken keresztül reméljük sikerült elérni célunkat: felhívni a figyelmet a víz fontosságára!

Eseménynaptár

Csengetési rend