A ZENE VILÁGNAPJA

 

Iskolánk felső tagozatán régóta hagyomány, hogy a zene világnapján közös énekléssel és hangszeres muzsikaszóval ünnepeljük ezt a napot. Október 3.-án az első óra utolsó tíz percében, Mónus Melinda 6.a osztályos tanuló Yehudi Menuhin szavaival: ” Arra szeretnék buzdítani minden várost, falut, és országot, hogy rendezzenek sokféle zenei eseményt ezen a napon. „ nyitotta meg zenei műsorunkat.

Az iskola felső tagozatának énekkara megörvendeztetett minket csengő hangjukkal, kánonokat és népdalokat quodlibetben adtak elő Csöndör Elvira ének-zene tanár vezetésével, illetve felkészítésével.

A második óra utolsó tíz percében a közönség halk figyelemmel kísérte a következő zenei előadást is, ahol filmzenei klasszikusokkal leptek meg minket a művészeti iskola tanárai és Jódy Júlia 8.d osztályos fuvolán játszó tanulónk, mindenki nagy örömére.

 

Eseménynaptár

Csengetési rend