,,A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő.Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik.”  (Kodály Zoltán)

Dezső Kamilla és Tomka Júlia fuvola duója.

Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa Yehudi Menuhin kezdeményezésre emelte október 1-jét A ZENE VILÁGNAPja rangjára.

Ez a nap a zeneművészet legnagyobb alakjaira emlékeztet, segíti a különböző kultúrák zenéinek jobb megismerését.

Életünket keresztül-kasul szövi a zene, a bölcsőtől a sírig. A zene, ami az ember legősibb kifejezési formája, eszköze, amely ősibb, mint a nyelv.

Még írni se tudott az emberiség, amikor a hang és a szó hatalmába kerítette.

Abból az alkalomból, hogy október elseje a zene világnapja, országszerte több koncertet, hangversenyt és más zenei programot is rendeznek. A világnap célja, hogy a társadalom széles rétegei számára népszerűsítse a zeneművészetet, és – az UNESCO elveinek megfelelően – szorgalmazza a népek közti barátságot és megbékélést. Mi, itt a Weöres Sándor Általános Iskolában közös énekléssel, zene kvízzel, játékos foglalkozással emlékeztünk meg erről a jeles napról.

Eseménynaptár

Csengetési rend