Kiemelt céljaink a tanév során

Céljaink a nevelés területén

• Környezettudatos magatartás, egészséges életmódra nevelés.
    Az ÖKO munkaterv elemeinek tudatos alkalmazása.
  • Az iskolai szünetek rendjének pontosabb betartása – jelző csengő, kivonulás az udvarra, tisztaság.
  • Kölcsönös tiszteleten alapuló gyermek és felnőtt együttműködése.
  • Közös szabályalkotás, annak betartása.
  • Az esélyegyenlőség biztosítása, feltételeinek javítása a tanítási órákon és a tanítási időn túli foglalkozásokban az egyéni nyomon követés, segítségadás formáinak bővítésével, a fejlesztés és tehetséggondozás egyensúlyának kialakításával.
  • Az IPR-tevékenység folytatása, elemzés és értékelés,napi együttműködés a gyermekjóléti intézményekkel
  • A közösségi élet formáinak széleskörű megismertetése a tanórán kívüli kínálat és az aktív diák-önkormányzati élet segítségével, a szociális és kommunikációs kompetencia kiemelt fejlesztésével.
  • A családi házzal való kapcsolattartás formáinak bővítése
  • Az osztályközösségek, az intézményi közösség erősítése

• Minden területen az iskola valamennyi dolgozójának egységes eljárás.

Céljaink az oktatás területén

• A tanórai differenciálás eszközrendszerének bővítése.

• A gyerekek eltérő képességeihez, készségeihez alkalmazkodó fejlesztő-tehetséggondozó  tevékenységrendszer bővítése,a rendszer továbbfejlesztése, a tagozati együttműködés erősítése.

• Az egyéni fejlesztés és nyomon követés iskolai rendszerének működtetése, értékelése, elemzése.

• Egységes tananyagsúlyozáson alapuló mérési rendszer működtetése 0-8.évfolyamon.

• A felvételi és mérési eredmények tükrében az előkészítő munka tudatos irányítása, a mérések eredményeinek elemzése, értékelése.

• A tanulói kompetenciák fejlesztésére alkalmas módszerek alkalmazásának szélesítése, különösen a problémamegoldó gondolkodás, az önálló tanulás, a kommunikációs képességek területén.

Céljaink intézményi területen

• A munkaköri leírások  betartásának erősítése.

• Intézményi belső és külső kommunikáció átgondolása

• A pedagógus értékelési rendszer elemzése, működtetése.

• Az ellenőrzési és értékelési rendszer működtetése oly módon, hogy az a dolgozói értékelés mérhető alapjául szolgáljon.

• Érvényesüljön az óralátogatások során kiemelt szempontként a készségek, képességek ill. kompetenciák fejlesztésére alkalmas módszerek és munkaformák alkalmazásának vizsgálata, különös tekintettel  a problémamegoldó gondolkodás fejlesztésére, a kommunikációs képességek fejlesztésére.

• Pályázatok követése, írása.

• Pályázati projektek megvalósítása, a projekt elemeinek beépítése az intézményi dokumentumokba.

• A mérés-értékelési rendszer működtetése a mérés munkacsoport munkaterve alapján.

• A PDCA-ciklus, az elemzés és értékelés tudatos alkalmazása az intézményi tevékenység során. Törekvés a TQM-szemlélet (céjainknak megfelelő az eszközrendszer tudatos és a leghatékonyabb alkalmazása)

• Iskolánk a kiemelten kezelt tevékenységterületeken a hálózatosodás bázisa legyen.