Idén meghívást kaptunk a 2023. évi Pest Vármegyei Diákparlamentbe, melynek helyszíne a Fazekas Mihály Gimnázium volt. November 27-én került megrendezésre ez az esemény, így hétfőn elindultunk Rozgonyi Tímea tanárnővel Budapestre. Mi még nem voltunk hasonló rendezvényen, ezért nagyon izgatottak voltunk. A gimnáziumba érve kedvesen fogadtak minket, majd minden diákelnöknek és kisérőjének az előadóteremben kellett helyet foglalni. Egy lap felmutatásával fogadtuk el a levezető elnök személyét és az ügyrendet. Ezután ismertették velünk a napirendet. Végül elkezdődött az Országos Diákparlament delegáltjainak megválasztása, ami számomra is izgalmas volt, hiszen én is indultam a választáson. A jelöltek rövid beszéddel mutatkoztak be a színpadon, a tagság pedig egy szavazólap segítségével szavazhatott az induló diákokra. Ennek eredményeként a tavasszal megrendezendő Országos Diákparlamentbe delegáltak engem is.

Az egész légkör nagyon parlamentáris volt, és nagy hangsúlyt fektettek a tanárok munkájára és a diákok szerepére az iskolában. Mivel a Diákparlament célja a magyarországi oktatásban résztvevők képviselete, így teret adtak a diákoknak. Mindenkinek a véleménye számított és fontos volt.

Ez az esemény egy hatalmas élmény volt, köszönöm Timi néninek, hogy elvitt engem.

Józsa Jázmin 8. c osztályos tanuló