A nevelés területén szívügyünk az érzelmi intelligencia fejlesztése.

Az érzelmi nevelésen keresztül a tanulók általános kompetenciáit fejlesztjük, így segítve azt, hogy jól érezzék magukat, és csökkenjenek a rossz közérzet kockázatai.

Az érzelmi nevelés

• felvértezi a gyerekeket a kockázatos és érzelmileg nehéz helyzetek megoldására
  • erősíti a védelmi faktorokat (pl. a függőségek kiküszöbölésére) és kiegyensúlyozott fejlődést biztosít
  • csökkenti a szorongást
  • nyitottabbá és elfogadóbbá teszi a gyermeket egymás problémái és különbözőségei iránt.
  • segít a konfliktusok békés és mindenki számára elfogadható megoldásában

Munkánkat a Boldog iskola programhoz csatlakozva és a Békés iskola program támogatásával egy bántalmazás ellenes programot folytatva végezzük. Ezekben a programokban nagy szerepet kap az önismeret, az érzelmek azonosítása, az érzelmek megfelelő kommunikálása, a döntéshozatal és véleményalkotás módszereinek megismerése. Mindezt nem elméletben, hanem játékkal, beszélgetéssel, szituációkkal.