Fenntarthatósági hét – Föld napja – Faültetés

A héten tartottuk a fenntarthatósági témahetet és a Föld napját, ezen a héten a környezetünk védelmére hívtuk fel a figyelmet.

Mi az, amit mi gyerekek –felnőttek is meg tudunk tenni azért, hogy a Földünk minél hosszabban, élhető maradjon, mind az élővilág és emberek számára:

• kevesebb szemetet termelünk
  • a szemetet szelektíven gyűjtjük
  • kevesebb autót használunk-gyalog, kerékpárral, tömegközlekedéssel érkezünk az iskolába
  • nem halmozunk fel felesleges ruhákat
  • részt veszünk közös hulladékgyűjtési akciókban: ruha-, papírgyűjtés a suliban (május 06-10.)
  • figyelünk a vízhasználatra
  • közösen fát ültetünk

A mai faültetés (2024. április 26.) egyik fontos mondanivalója a környezetünkre való odafigyelés volt, de számunkra sokkal több volt annál: Turczi Józsi bácsira emlékeztünk ezzel a fával. Józsi bácsi 21 tanévet tanított az iskolánkban, tavaly tragikus hirtelenséggel hunyt el.

A fa fajtájának választás is tudatosan hozzá kapcsolódott, a Ginko Biloba lehetővé teszi az emlékezést mindazokra, akik fontosak voltak számunkra.