A Határtalanul Program célja a magyar-magyar kapcsolatok építése, személyes kapcsolatok kialakítása, elmélyítése. A program a nemzetpolitikai célt fordítja le konkrét tapasztalatokra, azaz a Határtalanul a nemzeti összetartozás operatív programja.

A program keretében magyarországi iskolák tanulói az állam támogatásával osztálykiránduláson vesznek részt a szomszédos országok magyarlakta területein, így személyes tapasztalásokat szereznek a külhoni magyarságról.

Iskolánk minden évben pályázik a programra, amelyben a 7. évfolyamosok vehetnek részt. Az eddigi úticéljaink: Felvidék, Délvidék, Erdély voltak.

Ha szeretnél részese lenni ennek az összetartozásnak, megismernéd határon túl élő „rokonaink” szokásait, életét, kulturális és természeti értékeit, és büszkén, karöltve énekelnéd velük nemzetünk himnuszát, tarts velünk! Ígérjük, élményekben gazdagon fogsz hazatérni, és olyan csodákban lesz részed, melyekre míg élsz, emlékezni fogsz!