Gombászásra fel!

Már több éves hagyomány iskolánkban, hogy részt veszünk az országos IskolaGomba programban.
Ebben a tanévben is nagy várakozás előzte meg ezt a projekthetet. Idén, az iskolánkban két telephelyre is ki lettek helyezve a termőzsákok.
Három 2. osztály és az egységünkhöz tartozó két 4. osztály 144 tanulója vehetett részt a programban.
A tanítók a tanórákon érdekes feladatokon keresztül ismertették meg a gombák világát a gyerekekkel.
Rajz-, technika-, matematika- és környezetismeret- és olvasásórákon is a gomba témakör volt a mozgatórugója az órai feladatoknak. Mindeközben ápolniuk, gondozniuk kellett az egyre növekvő gombákat, játékosan, ugyanakkor tudományosan megfigyelve ennek a csodálatos élőlénynek az életét.
A program lezárásaként minden osztály finomabbnál finomabb ételeket készített a gombákból: pitéket, pizzát, és sült gombát is készítettek.
A mellékelt képeken is látszik, hogy tanulóink és kollégáink is jól érezték magukat a program lebonyolítása során. 🙂