Kreatív teknőcök

Időpont: Csütörtök 13-14 h-ig.

Helyszíne: Csokonai Iskola, 2. b osztályterme.

Korcsoport: 9-10 éves tanulók.

Tehetséggondozó tevékenység neve: Tehetséggondozás Logo pedagógiával

Tehetségterület: logikai-matematikai, térbeli-vizuális, szókincsfejlesztés-kifejezőkészség.

A tehetségterülethez szükséges tehetségjellemzők: kiváló logikai képességek, nagyon jó problémamegoldás, rendkívüli kreativitás.

A tehetséggondozó foglalkozás célja: a tehetséges tanulók gondozása, a tanulók sikerélményhez juttatása. A számítógép, mint a tanuló tevékenységére azonnal reagáló eszköz, lehetőséget teremt az egyéni ütemű tanulásra, a tehetségekkel való különleges foglalkozásra. A hétköznapi életben is alapvető fontosságú az algoritmikus gondolkodás fejlesztése, erre ugyancsak jó lehetőség nyílik az IMAGINE Logoban.

A tehetséggondozó foglalkozás munkaformája: Egyéni, páros és csoportos – a témától függően.

Régebbi munkáink a COMENIUS LOGO-ban programozással, a LAPODA MESÉ-ben szerkesztéssel készültek.

A foglalkozásokat tartja: Földvári Lászlóné