Népmese Napja

Szeptember 29-én tartottuk a Csokonai egységben a Népmese napját. Ennek keretében Györgyné Éles Bernadett mesélt a gyerekeknek és férje népi hangszerek megszólaltatásával tette még élvezetesebbé az előadást. Köszönjük nekik, hogy immár második alkalommal elröpítik a gyerekeket a csodák birodalmába!

 Ez a nap felhívja a szülők figyelmét is a mesék fontosságára, mert a mese fejleszti a gyermek fantáziáját. A mesehallgatáskor képi alátámasztás nélkül, a saját képzelőerejére támaszkodva követi a mesét, és a hallottak alapján alakítja ki a figurákat és a jellemeket. Szórakoztat és nevel egyszerre, a gyermek átéli a veszélyt, az örömöt, mert a mese hallgatásakor ő is a mese részévé válik.

Tanít az életről, segíti a gyermek énképének alakulását, segíti a gyermek szókincsének bővülését és biztosítja a nyelvtani szerkezetek gyakorlását is.

Eseménynaptár

Csengetési rend