Nyolcadikosaink a csillagászati verseny döntőjében

TIT Komárom-Esztergom Megyei Egyesülete, a Bajai Obszervatórium Alapítvány,Magyar Csillagászati Egyesület, valamint a Szegedi Tudományegyetem Bajai Obszervatóriuma által meghirdetett országos vetélkedőn iskolánkból 3 csapat indult.

A döntőbe kerüléshez 3 online forduló feladatait kellett kimagasló eredménnyel megoldani. Ezek során csillagászattal és űrkutatással kapcsolatos feleletválasztós tesztekkel, űrhotel tervezéssel kellett megbirkózni a diákoknak. Ki kellett dolgozniuk egy űrben megvalósítandó mérés sorozatot, és számos észlelési feladatot is kaptak a derült estékre, amelyeket megfelelően dokumentálva be kellett küldeni.

A több hónapos munka eredményeképp a Galaxis Őrzői csapat tagjai (Kulcsár Gergő Ádám, Dávid Péter és Somogyi Márk 8.d osztályos tanulók) vehetnek részt a 04.23-án, szombaton, Tatán megrendezésre kerülő döntőben.

A verseny eredménye: a fiúk nyolcadik helyezésével zárult!
Ezúton gratulálunk a csapat tagjainak!

Eseménynaptár

Csengetési rend