Választható óra, szakkör, rajztábor

A tanulók az ötödik évfolyamon választott órai keretek között, majd a többi évfolyamon szakkör formájában foglalkozhatnak a képzőművészettel a tanórákon túl.

A grafika, festés sok-sok módszerével megismerkedhetnek a foglalkozásokon. Célunk, hogy ne csak a technikában fejlődjenek a gyerekek,hanem az ,hogy a kreatív tevékenység során egyre jobban megismerjék önmagukat. Folyamatosan szervezünk versenyeken mi magunk, ill. veszünk részt pályázatokon.

A tanulói tevékenység eredményei a folyamatos kiállítások az iskolában, több tanuló felvételek a képzőművészeti középiskolába.

Több év óta zajlik a nyári rajztábor is vízparti környezetben. A táborban a rajzolás, kézműveskedés iránt érdeklődő diákok vesznek részt. A tábor programjában a vízparti pihenés és az alkotás is szerepet kap.

Programjaink:

• akril és akvarell festészet
  • selyemfestés
  • pasztellkréta
  • grafika
  • projekt feladat
  • strandolás
  • játékok

A tábor hangulata kötetlen, közvetlen, barátságos, lehetőséget ad a jókedvű kreativitásra, alkotásra és elmélyülésre egyaránt.