Október 1-jén az állatok világnapja alkalmából a Csokonai iskolában süni órát tartottak az 1-2. osztályos gyerekek számára.

Sünóra

Már hagyománnyá vált iskolánkban, hogy az állatok világnapja alkalmából az első és második osztályosok számára „Sünórát” szervezünk.

Az első részben a gyerekek az életkoruknak megfelelő szinten (képek, kérdések segítségével) tanulhattak a hazánkban is honos keleti sünök életmódjáról, táplálkozásáról, szokásairól.

A második részben közelebbről megismerkedhettek egy afrikai fehérhasú törpesünnel, és lehetőség volt az állatka megsimogatására is. A Maszat nevű törpesün után még egy meglepetést tartogatott az előadó: a négyéves Fibó nevű tengerimalacot is megismerhették a diákok. Fibót nemcsak simogatták, hanem kedvenc csemegéjével, uborkával is megetették az arra vállalkozók.

Egy igazán tartalmas és szívmelengető program részesei lehettük!