Kedves Intézményvezetők, Tanítók! Kedves Szülők! Kedves Gyerekek!

A 2023-as évben ismét meghirdetésre került, a „Válts egy csokit mosolyra” adománygyűjtő kampány a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács jóvoltából. A program kedvezményezettjei most is az ÁGOTA® Közösség által támogatott, állami gondoskodásban élő gyermekek és fiatalok voltak.

Közösségünk nagy örömére szolgál, hogy a felhíváshoz egyre többen csatlakoznak, köztük olyan intézmények is, melyeket nem közvetlenül a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács kért fel a gyűjtésre.

Köszönjük, az évről évre visszatérő jóakaróinknak a kitartó támogatásukat és az ügyünk mellett történő elköteleződésüket!

Köszönjük az újonnan csatlakozott intézmények részvételét és megtisztelő bizalmát!

A 157 résztvevő intézmény összefogásával, közel 13.000 tábla csokoládéval, megannyi szeletes és apró csokoládéval, cukorkával, szaloncukorral sikerült mosolyt csalni a családjukat nélkülözni kényszerülő, közel 7.000 gyermek arcára karácsony ünnepén!

Levelünkön keresztül nem lehet visszaadni azt a hálát és boldogságot, amit az ajándékok átadáskor a gyerekek között tapasztaltunk, de talán egy kis betekintést engednek mégis az alább csatolt videóink:

  • Az ÁGOTA®Közösség önkéntesei 3 napon keresztül csomagolták a gyermekek ajándékait. Mikulásgyárunk kis összefoglalóját itt tekinthetik meg: Mikulásgyár
  • Karácsonyi ünnepségünk összefoglalóját, ahol gyermekeinknek a személyreszóló ajándékokat átadtuk, itt tekinthetik meg: Karácsonyi ünnepség
  • Nem csak mi készültünk a gyerekeknek, hanem ők is készültek egy kis előadással számunkra. A kis gyufaárus lány átdolgozott formáját vitték színpadra és adták elő, melyet szívből ajánlunk figyelmükbe, hiszen ez az Ő ajándékuk: A kis gyufaárus lány
  • Az alábbi linken, a gyűjtésben résztvevők lokációját ábrázoló térképet lehet megtekinteni, mely nagyítható. Ám, ha nem sikerülne véletlen megnyitni, a csatolt képek között egy PDF-es verzió is megtalálható. Öröm ránézni!  Térkép

Bízunk benne, hogy ez az összefogás a jövőben is megvalósul, és mindenkivel újra találkozhatunk!

Sikerekben gazdag és Boldog Új Évet kíván tisztelettel az ÁGOTA® Közösség nevében

Balogh Zsolt
Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató
Általános Főigazgató-helyettes

 Bagi Gabriella
ÁGOTA® Alapítvány
Gazdasági és munkaügyekért felelős ügyviteli testület
ügyvezető igazgató 

Pálinkó Krisztina
ÁGOTA® Alapítvány
önkéntes program koordinátor

Eseménynaptár

Csengetési rend