Weöres Sándor nap az Erzsébet úti egységben

„Mesét mondok, dí- dá- dú! egyszer volt egy…” Weöres Sándor nap.

Iskolánkban már hagyomány, hogy minden tanévben egy napot azzal töltünk, hogy Weöres Sándor verseivel, életével foglalkozunk, így állítva emléket névadónknak. Nem történt ez másképpen idén sem. A tavaszi szünet előtti utolsó napon fergeteges forgataggá alakult az iskolánk.

Weöres Sándor versei alapján rajzoltunk, színeztünk, meghallgattuk megzenésített verseit. Készítettünk egy közös hatalmas nagy képet is, amihez mindenki hozzájárult egy kis munkával. Az Ujjé!vi mese alapján az osztályok elkészítették a saját százlábújukat, de csináltunk egy valódi iskolai, több mint 500 lábú hernyócskát is a suli udvarán. Ezt követően a Vásár című verse alapján vásári játékokkal töltöttük el maradék időnket. 

Valóban fergeteges nap volt, igazi szórakoztató forgataggá alakult át egységünk, ahol kicsik és nagyok is nagyon jól érezték magukat!

Eseménynaptár

Csengetési rend