2023. május 19-én iskolánk 12 tanulóból álló színjátszó csoportja részt vett a 13. Országos Angol Nyelvi Dráma Fesztiválon Veszprémben. Az általános iskola szekcióban 7 iskola – köztük nemzetközi, kéttannyelvű iskola, nyelviskola és két normál általános iskola – mutatta be angol nyelvű színdarabját, melyeket egy négytagú nemzetközi zsűri értékelt. A fesztivál célja az angol nyelvtanulás népszerűsítése, a művészi kreativitás, képességek fejlesztése, és természetesen a közösségfejlesztésnek is nagyszerű terepe a színjátszás. Színjátszó csoportunk, a Red Foxes, egy tiniről szóló színdarabot adott elő, melyet Debra A. Cole írt Middle School Brain címmel. Gyerekeknek és tiniknek szóló számos szerzői jogdíj mentes szövegkönyv található a https://www.dramanotebook.com/plays-for-kids/ honlapon. Nagy élmény volt a gyerekek odaadó munkájának eredményét látni.
(Reichertné Kertész Csilla)

Eseménynaptár

Csengetési rend