Kellemes kirándulás

2026. május 9-én 49 fővel egy kellemes kiránduláson vettünk részt.
Első állomásunk Tapolcára vezetett, ahol a tavasbarlangban egy kiállítás bemutatta nekünk a karsztvidék csodálatos világát. 7 terem különleges látnivalói kalauzoltak minket a titokzatos barlangok világába. Ősföldrajzi festmények engedtek bepillantást letűnt korok élővilágába. A fotók és a 3D- s film segítségével magunk is  föld alatti felfedező utakon jártunk. A barlangban csónakázva pedig gyönyörködhettünk a földalatti vízi világban.
Utunk innen Szigligetre vezetett, ahol mindenki egyénileg megtekinthette a csodálatos várat, gyönyörködhettünk a fantasztikus panorámában és a Balaton szépségében.
Kellemesen elfáradva  és élményekben gazdagon tértünk haza.
Márton Nagy Gabriella és Tamás Krisztián – szervezők

American Corner Budapest program

Iskolánk 27 tanulójával ellátogattunk az American Corner Budapest programjára, amely az Amerikai Nagykövetség támogatásával működik.

Két igazán érdekes előadást hallgattunk meg Magyarországon tanuló amerikai gyakornokoktól. Meséltek az amerikai kultúráról, ünnepekről és a középiskolás életről, valamint készségesen válaszoltak diákjaink számtalan kérdésére.

A program során tanulóink nemcsak gyakorolták az angol nyelvet, hanem új ismeretekkel is gazdagodtak. Emellett hasznos információkat kaptak a nagykövetség nyelvtanulási programjairól és a további lehetőségekről is.

Köszönjük a tartalmas és inspiráló programot,  #AmericanCornerBudapest!

KRÉTA IFM verseny

 

Örömmel osztjuk meg a hírt, hogy iskolánk megnyerte a tankerületi KRÉTA IFM versenyt! A siker közös eredmény: felsős diákjaink, pedagógusaink és a szülők együttműködésének köszönhető. Hálásan köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult ehhez a szép eredményhez!  Külön büszkeség számunkra, hogy az országos versenyben a 23. helyezést értük el!  Bízunk benne, hogy iskolánk közössége a jövőben is aktívan használja a Xeropan alkalmazást nyelvtudásának fejlesztésére. Külön öröm, hogy a nyeremény egy interaktív tábla, fejhallgatók és tabletek – ezekkel még színesebbé és élményszerűbbé tehetjük a tanulást!

Köszönjük a lehetőséget a Xeropan csapatának és a Tankerületnek!

Március 15-i megemlékezés: Erzsébet

Március 15-i megemlékezés: Erzsébet

Az Erzsébet-telepi egységben is méltó módon emlékeztünk meg az 1848. március 15-i eseményekről. 🇭🇺
Iskolánk harmadik évfolyamos tanulói készítették az ünnepi műsort, amelyben megható és színvonalas előadással idézték fel hőseink bátorságát és a forradalom eseményeit. 👏
Az ünnepség fényét tovább emelte iskolánk Petrence néptánccsoportjának verbunk bemutatója. A táncosok gyönyörű népviseletben, kiemelkedő tánctudással varázsolták a közönség elé a magyar hagyományokat. 💃🕺
A táncot @Greguss Gergő tanította be, az ünnepi műsort pedig @Hámoriné Kasza Eszter készítette a 3. évfolyamos tanulókkal.
Köszönjük az áldozatos munkájukat és a színvonalas felkészítést! 🙏

Eseménynaptár

Csengetési rend

Március 15-e a Csokonaiban

Március 15-e a Csokonaiban

Iskolánkban ma megemlékeztünk az 1848/49-es forradalom és szabadságharc hőseiről.
A Csokonai Iskola tanulói rövid műsorral készültek, amelyben versek és jelenetek idézték fel a korszak eseményeit.
Az ünnepre a hét folyamán többféleképpen készültek a diákok. A folyosókat és tantermeket saját készítésű munkák díszítik, amelyek az ünnephez kapcsolódnak. A megemlékezéshez sokan egyedi, kézzel készített kokárdát viseltek.
Köszönjük a 3. évfolyamosok műsorát, amellyel hozzájárultak ahhoz, hogy méltó módon emlékezzünk meg erről a napról.

Eseménynaptár

Csengetési rend

Csokonais házi sakkverseny

Csokonais házi sakkverseny

Március 11-én délután házi sakkversenyt rendeztünk a Csokonai Iskolában. Hatalmas öröm volt számunkra, hogy nagyon sokan, 37-en jelentkeztek a versenyre. Két korcsoportban mérhették össze sakktudásukat a lelkes diákok: 1-2. évfolyamon és 3-4. évfolyamon.
Izgalmas játszmák során dőlt el, hogy kik képviselhetik iskolánkat
a területi sakkversenyen, ami március 26-án kerül megrendezésre a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában.

Eseménynaptár

Csengetési rend